24 Ocak 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ÜLKÜ OCAKLARI 2019’iN İLK SABAH NAMAZINDA KIYAMA DURDU

ESKİŞEHİR ÜLKÜ OCAKLARI 2019’iN İLK SABAH NAMAZINDA KIYAMA DURDU…

Eskişehir Ülkü Ocakları’nın birlik beraberlik ruhu ile geleneksel hale getirdiği yeni yılın ilk sabah namazında bu yıl yine çarşı camiinde saf tuttu.

31 Aralık akşamı programın ilk bölümünde ocaklarda ise eşzamanlı sohbet programları gerçekleştirdi. Program içeriklerinde Türk-İslam ülküsünün öncülerinden olan Seyyid Ahmet Arvasi ve Türk İslam ülküsünün şehidi Fırat Yılmaz Çakıroğlu ruhuna Kur’an-ı Kerim okutuldu.

Sabah Namazı öncesi yediden yetmişe Çarşı Camii önünde toplanan yüzlerce Ülkü Ocakları ve ülkücü teşkilat mensupları ve vatandaş sabah namazında saf tuttu. Eller hep birlikte yapılan dualar için kalktı. Sabah Namazı sonrasında Eskişehir Ülkü Ocakları tarafından tüm teşkilata ve misafirlere 'Eskişehir Ülkü Ocakları il binasında Çorba, Çay ve lokum ikram edildi.

Programa MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir, MHP Tepebaşı ilçe başkanı Uğur Yüceses, Tepebaşı, Yunusemre, Odunpazarı, taşra ocak başkanları, bazı ilçe belediye başkan aday adayları ve yüzlerce partili ve ülkücü katıldı.

Ülkü Ocakları tarafından yapılan açıklamada ‘Gönüldaşlarımız, ülküdaşlarımız ve birçok vatandaşımız zor hava şartlarına rağmen erken saatlerde çarşı camiinde aynı safta saflarımızı sıklaştırdık. Allah cc razı olsun yüzlerce ülküdaşımız /vatandaşımız Çarşı camiine adeta akın etti. Bu bir samimiyettir. Bu bir dava aşkı sevgisidir. Davetimize icabet eden tüm teşkilat üyelerimize canı gönülden teşekkür ediyoruz. Cenab-ı Allah birliğimize ve kardeşliğimize zeval vermesin. Geçtiğimiz yılın muhasebesini yaparak girdiğimiz 2019 yılının ülkemize, milletimize ve Türk-İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyoruz’ denildi.
Program katılımcıların sohbeti ile devam etti.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Yaşam Haberleri

Eskişehir Yaşam Haberleri