23 Ekim 2018 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

EMEKLİ DİN GÖREVLİLERİ YEMEKTE BULUŞTU

01-07 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Müftülüğümüzce Emekli Din Görevlilerine yönelik yemekli buluşma programı tertip edildi. Merkez Bölge Yatılı Erkek Kur’an Kursumuzda yapılan programa ömrünü din hizmetine adamış çok sayıda emekli din görevlisi hocamız katıldı.

Yemekten önce kurs öğrencisi Hâfızlar tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı, ilahiler söylendi.

İl Müftümüzün riyasetinde yapılan programa İl Müftü Yardımcıları, Müftümüz Burhan Çakır, Tepebaşı Müftüsü ve daire personeli de katıldı.

Yemekten sonra konuşan İl Müftümüz Bekir Gerek, ömrünü din hizmetine adamış, resmen emekli olmuş ama gönüllerimizde hala vazife başında olan değerli hocalarımızla bu anlamlı günde, Camiler ve Din Görevlileri haftasında bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Davete icabet ettiklerinden dolayı teşekkür etti.

Emekli din görevlilerinin Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutlayan Müftümüz Burhan Çakır’da, emekli olmuş olsanız da gönlümüz daima sizlerle, aslında sizler emekli değilsiniz emektarsınız, kapımız sizlere daima açık dedi ve bu hafta vesilesiyle bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Yaşam Haberleri

Eskişehir Yaşam Haberleri