18 Mart 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

TADEM GÜNDOĞDU’DA

TADEM GÜNDOĞDU’DA
  • 10 Şubat 2018 Cumartesi
  • 4541 kez okundu

Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay Odunpazarı Gündoğdu Mahallesinde yaşayan ihtiyaç sahipleri ile bir araya geldi. TADEM bünyesinde gerçekleştirilen ziyarette yapılan saha çalışması sonucunda 26 eve ulaşıldı. Ev ziyaretleri esnasında TADEM’lerde üretilen kadın-çocuk giysileri, nevresim takımları gibi ürünler ile bir takım malzeme ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

DEZAVANTAJLI’DAN DEZAVANTAJLI’YA

TADEM kuruluş amacı olarak kent merkezinde yaşayan dezavantajlı konumdaki kadınlarımızın sosyal ve ekonomik konumlarını güçlendirecek ortamı sağlamak üzere kurulmuş ve bu yolla kadınlarımızın el becerileriyle iş bilgilerinin geliştirilmesini sağlamak ve istihdam edilmelerini ya da iş kurmalarını kolaylaştırmayı amaç edinmiştir. Bir seneyi aşkın olarak çalışmalarına devam eden TADEM, aynı amaç doğrultusunda ihtiyaç sahiplerine el uzatmayı kendine sosyal bir sorumluluk olarak görüyor. Dezavantajlı konumdaki kadınlar dezavantajlı konumdaki ailelere yapmış olduğu ürünler ile el uzatıyor.


“Komşusu açken tok yatan bizden değildir”

Günay, şehrimizde, ülkemizde bulunan ihtiyaç sahibi tüm insanlara yapabildiğimiz ölçüde yardım etmenin önemini belirtti ve ilgili Hadis-i Şerifi hatırlattı ‘’Komşusu açken yatan bizden değildir.’’

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Yaşam Haberleri

Eskişehir Yaşam Haberleri