23 Şubat 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

HAVACILAR CAMİİNDE CAMİ GENÇLİK BULUŞMASI YAPILDI

Camiler ve Din Görevlileri Haftası Münasebetiyle Gençlik Koordinatörlerinin koordinesinde İl Müftülüğü, Odunpazarı ve Tepebaşı Müftülükleri ile müşterek olarak Havacılar Camii’nde Cami Gençlik Buluşması gerçekleştirildi. Cami Gençlik Buluşmasına Din İşleri Yüksek Kurulu Başkan Vekili Doç. Dr. Cenksu UÇER, İl Müftüsü Bekir GEREK, İl Müftü Yardımcısı Dilaver ŞAHİN, İlçe Müftümüz Burhan ÇAKIR, Tepebaşı İlçe Müftü V. Ziya ALBAYRAK, Alpu İlçe Müftüsü Sabri BAĞCI, İnönü İlçe Müftüsü Şenol ŞAHİN ve çok sayıda kız-erkek Ortaöğretim ve Üniversitesi öğrencisi genç katıldı.

Program Kur’anı Kerimin okunması ile başladı. Murat OYKUN tarafından söylenen birbirinden güzel ilahiler devam etti.

İl Müftüsü Bekir GEREK yapmış olduğu konuşmada; Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bir projesi olarak Cami Gençlik Buluşması’na büyük önem verdiklerini belirterek Eskişehir’de İlçe Müftülükleri ile müşterek olarak bu toplantılarla Cami Gençlik buluşmasına başladıklarını belirti. Gençleri önemsediklerini vurgulayarak Gençlerin ilmi, manevi ve ahlaki terakkiyatlarında her türlü katkıyı vereceklerini belirtti.

Programa konuşmacı olarak katılan Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkan Vekili Doç. Dr. Cenksu UÇER’in sohbeti ise gençler tarafından ilgiyle ve dikkatle takip edildi.

Programda İlçe Müftümüz tarafından Öğle namazı kıldırıldı ve dua yapıldı. Kısa bir konuşma yapan Burhan ÇAKIR gençlere “Sizleri seviyoruz, sizlerle bir arada bulunmaktan mutluyuz. İçinizde başka memleketlerden gelenler var. Bizler sizlere anne babalık ve önderlik yapmak için her zaman hazırız. Her zaman bizleri ziyaret edebilirsiniz. dedi.

Namazdan sonra  programa katılan kız erkek genç cemaate etli pilav ikramı yapıldıGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Yaşam Haberleri

Eskişehir Yaşam Haberleri