24 Şubat 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Makina Mühendisi mezunları buluştu

Makina Mühendisi mezunları buluştu
  • 11 Eylül 2017 Pazartesi
  • 2910 kez okundu

ESOGÜ Suat Mirza Konferans Salonu’nda makina mühendisliği mezunları bir araya geldiler. Makina Mühendisleri Odası katkıları ile organize edilen etkinlikte ESOGÜ Makina Mühendisleri Bölümü mezunları bir araya gelerek eski günleri birlikte yâd ettiler.
 
Gerçekleştirilen mezunlar buluşmasına ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, Eski Rektör Prof. Dr. Erdoğan Fıratlı, Makina Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Sekreteri Atilla Tomsuk, MMO Eskişehir Yönetim Kurulu Saymanı Neşet Aykanat ve Makina Mühendisliği Öğretim Görevlileri de katıldı.

Mezunlar buluşmasında Rektör Prof. Dr. Hasan Gönen Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nin ve Makina Mühendisliği bölümünün kuruluşu hakkında bilgiler aktararak, “Üniversitelerimiz mezunları ile büyüyor ve gelişiyorlar. Mezunlarda aynı şekilde büyüyor ve gelişiyor. Biz onlarla güç buluyoruz. Gelişmiş üniversitelere bakıldığında dedesi o üniversiteden mezun, oğlu o üniversiteden mezun, torunu da o üniversitede okuyor. Durumu mümkün olan aileler de pikniklerini de o üniversitenin bahçesinde yapıyorlar. Ancak mezunlarımızın büyük bir kısmı da Eskişehir dışında   yaşıyor  olması nedeniyle belki bu tür etkinliklere katılamıyorlar. Ama mümkün olanları biz her zaman üniversitemize bekliyoruz” dedi.

Gönen, üniversitenin Raylı Sistemler Kümelenmesi konusunda da ilgili birimlerinin katkı sunduğunu sözlerine ekledi.
Öte yandan eski Rektör Prof. Dr. Erdoğan Fıratlı ise Makina Mühendisliği bölümünün ziraat Borsası’nın küçük bir binasında eğitim vermeye başladığını ve ardından dönemin Milli Eğitim Bakanı Orhan Oğuz tarafından girişimleri ile yüksek okul olarak faaliyet gösterdiklerini dile getirdi. Birkaç ay sonra akademi olarak faaliyete başlanıldığını belirten Erdoğan Fıratlı, “İki baraka gibi binadan, daha sonra kiracısı olduğumuz yerimizden sonra Bademlik kampusuna oradan da buralara geldik. Hepinize güzellikler temenni ediyorum” diye konuştu.

Mezunlar Buluşmasında bir konuşma yapan Makina Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Sekreteri Atilla Tomsuk ise Başkan Hakan Ünal’ın Yurt dışında bulunduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Bu etkinliği yaklaşık 4 yıldır yapmaktayız. Bu tür etkinliklerin olması eski dostların beraber olması okudukları üniversiteleri tekrar hatırlaması, yeni genç arkadaşlarla buluşmaları okullara yapabilecekleri bir katkıları var ise bunları paylaşmalarını sağlıyor. Biz odamız olarak üniversitelerimize elimizden geldiğince destek oluyoruz. Günümüzde bu bölümlere 4 yüz civarında yeni arkadaşımız giriyor. Genç arkadaşlarımız staj yeri bulması konusunda sıkıntılar yaşıyorlar. Çoğu fabrika artık eskisi kadar stajyer kabul etmiyor. Çalışan arkadaşlarımız bölümümüze bununla ilgili destek olurlar ise arkadaşlarımıza yardımcı olmuş olurlar. Ayrıca çocuklarımızın daha iyi eğitim görmüş olmalarına yardımcı olurlar. Bilindiği gibi bölümümüz hızla ilerlemesi gereken bir nokta. Üniversitelerimizde çok değerli hocalarımız var. Çok yol kat edildi ancak yine çok yol kat etmemiz gerekiyor. Bizde oda olarak elimizden geldiğince projelere destek olmak istiyoruz.”
Yapılan konuşmaların ardından mezuniyetinin üzerinden 40 yılı, 30 yılı, 20 yılı ve 10 yılı dolanlara belge takdimi yapıldı. Mezunlar buluşması etkinliği pilav ayran ikramının ardından sona erdi.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Yaşam Haberleri

Eskişehir Yaşam Haberleri