17 Temmuz 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir’de Alıştığımız YAĞMUR Görüntüleri

Eskişehir’de Alıştığımız YAĞMUR Görüntüleri
  • 27 Haziran 2019 Perşembe
  • 1439 kez okundu

Eskişehir alt yapı sorunları konusunda tüm yaşanan olumsuzluklara rağmen ciddi bir adım atılmıyor. Özellikle bazı alanlarda her yağmur sonrası benzer görüntüler oluşuyor. Bu görüntüler karşısında vatandaşlar da merak ediyor. "Bu görüntüler bir değil, iki değil.. Neden bu alanlarla ilgili çalışma yapılmıyor"

Aynı yağmur kentin her yerine yağıyor. Bu alanların dışındaki alanlarda ise böylesine soruna neden olmuyor. Özellikle tramvay hatları üzerinde de kronik hale gelen bu sorun tramvay seferlerinin de durmasına neden oluyor.

Duraklarda vatandaşlar uzun süre tramvay seferlerinin başlamasını bekliyorlar. Ayrıca duraklardaki eksikler nedeniyle bazı duraklarda vatandaşlar ıslanmak durumunda kalıyorlar.

Neredeyse her yağmur sonrasında aşırı olarak hayatı ve ulaşımı olumsuz olarak etkileyen alanların hepsinde sorunlar uzun süredir yaşanıyor. Ancak yağışlar bittikten sonra bu alanlarda kalıcı çözümler üretmek adına somut bir adım atan olmuyor..

Yağmur Klasiği Haline gelen bu görüntüler Cumhuriyet Bulvarı, Emko - Estim - Teksan Sanayi bölgesi, Şirintepe, Emek, 71 Evler mahallerinin bazı alanlarında yaşanmaya devam ederken bu bölgelerdeki vatandaşlar yetkililere defalarca başvurmalarına karşın duyarsız kalındığından dert yanıyorlar.

 

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Güncel Haberleri