23 Şubat 2019 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

SEYİTGAZİLİLERDEN KAMPANYAYA DESTEK

Seyitgazi’de, İçişleri Bakanlığının 81 ilde eş zamanlı başlattığı ÖNCELİK HAYATIN ÖNCELİK YAYANIN kampanyasına büyük destek verildi.

Seyitgazi Kaymakamı Cüneyt Demirkol, Seyitgazi Belediye Başkanı Hasan Kalın, Daire Müdürleri ve öğrencilerin katılımı 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen farkındalık çalışması kapsamında kırmızı düdük çalarak araçları durdurdular.

Farkındalık çalışması kapsamında öğrenciler ve ilçe protokolü Afyon Caddesinde araç sürücülerine “Yaya Öncelikli Trafik” için hazırlanan broşürleri dağıttılar. Seyitgazi Kaymakamı Cüneyt Demirkol ve Belediye Başkanı Hasan Kalın sürücülere insan hayatının önemini hatırlattılar. Trafikte yayalara öncelik verilmesi gerektiği konusunda uyarılarda bulunan Kaymakam Demirkol ve Başkan Hasan Kalın sürücülere hayırlı yolculuklar dilediler.

Daha önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından duyurusu gerçekleştirilen ‘Yaya öncelikli trafik’ çalışması için bütün illerde eş zamanlı eylem gerçekleştirileceği belirtilmişti. Yapılacak olan eylem ile 2019 yılı Yaya Öncelikli Trafik yılı ilan edilerek, Yayaların sağlıklı ulaşım sağlaması konusunda farkındalık oluşturuldu. Seyitgazi ilçesinde yapılan eylem için sürücüler ise çalışma için yetkililere teşekkür etti.

 

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Güncel Haberleri