20 Kasım 2018 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Duba üstüne duba! DUBAİ

İstiklal Mahallesi Demirciler Sokak esnafı bir şikayetini dile getirmiş. Okurum bana gönderdiği elektronik postada durumu detaylıca aktarmış. Ben de konuyu yetkililerin dikkatine sunmak için buradan sizlerle paylaşıyorum:
Sokağın köşesine parklara engel olamayınca aldıkları önlemler bizleri şaşırtıyor. Ellerine ne geçerse koyuyorlar, saksı, demir dubalar, plastik dubalar, aklımıza ne gelirse diyeceğiz ama bu aklımıza gelmemişti onu da gördük. Beton döküyorlar artık! Biz de soruyoruz! Daha yok mu koyacak engel! Yazık madem öyle bu sokağı trafiğe kapatın araçlar girmesin bu kadar engele ne gerek var değil mi? Sokağı siz işgal ediyorsunuz bu kadar gereksiz malzeme koyarak işi bilmediğinizi gösteriyor, bu yapılanlar. Sokakları daraltınız olmadı, tek yön yaptınız olmadı, saksı koydunuz olmadı, duba koydunuz olmadı, demir diktiniz olmadı, demek ki; olmadı mı olmuyor! Zorlamayacaksınız. Yolu tamamen kapatacaksınız ki; tam olsun böyle yaparak oldu mu zannediyorsunuz. İşi bilmeyen birisi bile bu kadar yapamaz ciddi söylüyorum basit önlemler çözüm getirmiyorsa bu kadar abartmaya gerek yok her önüne geleni trafiğe çıkartıp boşa kalabalık yaparsa çarşıda araç koyacak yer bulamazsa yer gök araç olur. Bunun tek çözümü iki dakikalık işi olan beş dakikalık işi olan çarşıya aracıyla gelmesin toplu taşıma araçlarını kullansın bir insan sabah aracını koyup akşam evine gitmek için ara sokaklara park ediyorsa buna izin vermeyeceksin. Neden toplu taşımaları kullanmıyorsun, çok mu zenginsin? Benzin parası veriyorsun madem öyle sokaklara park edeceğine git otoparklara para ver de millette rahat etsin. Neden milletin huzurunu kaçırıyorsun kendi keyfin için hal böyle olunca işte bu görüntüler ortaya çıkar ne insanların yürüyeceği alan kaldı ne de araçların geçeceği!

Beton dökmek ne demek dönüş yapacak araçlarda bundan sonra dönemeyecek. Buraya kamyonlar da giriyor! Görüyoruz bakalım betonun tepesinden mi geçecek betonları parça parça ederek mi? hep birlikte göreceğiz. İşte size bir araç tam da dediğimiz gibi hiçbir engel ona park etmesine engel olmuyor! Ne söylesek az. Bu kadar da olmaz. O zaman araçların girişine izin vermeyeceksiniz siz de biz de kurtulalım.

Mehmet Önel
2eylul.com.trGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Güncel Haberleri