19 Eylül 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Yol genişletilse sorun çözülür mü?

Yol genişletilse sorun çözülür mü?
  • 18 Ağustos 2018 Cumartesi
  • 1383 kez okundu

Hasan Bengi isimli sosyal medya kullanıcısı bir fotoğraf paylaşmış. Trafikte uyanık geçinenlere dikkat çekmiş. Sazova Kavşağından Kütahya ve Bursa Yönüne ayrılan yolda, bazı sürücülerin araçları ile ikinci sırayı yapmaya çalıştığı ve trafiği tıkadığı görülüyor. Fotoğrafı paylaşan kişi de altına, “Bunlar da babalarının akıllı oğulları. Biz enayi gibi sıra bekleyelim, siz araya kaynak yapın! Arkadan gelen sağa dönemesin sizin yüzünüzden” demiş. Bu paylaşıma hak verenler oldukça fazla. Birçok Eskişehirli bu tür uyanıklıkların hem trafiği tehlikeye soktuğunu hem de vatandaşın sinir katsayısını arttırdığına dikkat çekmiş. Bir kullanıcı, “O genişlik kamyon ve TIR’lar için ili araba için değil! Ama hâlâ inatla 2 araç için diyenler var” demiş.

Paylaşım bir başka tartışmayı da başlatmış. Kimileri yol genişletildin vatandaş da rahat etsin diyor. Muratcem Şıksoy isimli bir vatandaş, “Şu kavşağı genişletmemek için resmen direniyorlar. Trafiği nasıl rahatlatırız diye düşünen yok mu” demiş.

Yol genişletilse ne olur, bu işin matematiği buna uygun mudur bilmiyorum. Ancak vatandaşın bir talebi var değerlendirilebilir.

Mehmet Önel
2eylul.com.trGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Güncel Haberleri