21 Haziran 2018 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ZÜĞÜRT TESELLİSİ!

ZÜĞÜRT TESELLİSİ!
  • 28 Mayıs 2018 Pazartesi
  • 2043 kez okundu

Tramvayda sıkıntılar sürerken, ESTRAM’ın Batıkent seferlerinde mevcut tramvaylarla değişikliğe gidildi. Ancak yeni tramvaylardan hâlâ ses yok

Ceren Ercih - Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, ESTRAM’ın Otogar yanında bulunan Hareket Merkezi’ne ek olarak Tepebaşı bölgesinde hizmet veren tramvaylar için yeni hareket merkezi kurduğu belirtildi. Batıkent-SSK ve Çamlıca-SSK tramvaylarının kullanacağı yeni merkez ile tramvay sefer saatleri, ilk ve son sefer güzergâhlarında da değişikliğe gidildi.

MEVCUT TRAMVAYLARLA
Yapılan düzenleme ile ilk seferlerini Otogar-Batıkent, Otogar-Çamlıca, son seferlerini ise Batıkent-Otogar, Çamlıca-Otogar arasında gerçekleştiren tramvayların bu seferlerinin iptal edildiği, Batıkent Hareket ve Geceleme Merkezi ile sabahları Batıkent bölgesinde seferlerin daha erken başlamasının, akşamları ise daha geç sona ermesinin sağlanacağı belirtildi. Yeni düzenlemeye göre, Batıkent’ den SSK’ ya ilk tramvay 05.59 da, son tramvay 23.38 de, SSK’dan Batıkent yönüne ise ilk tramvay 06.20 de, son tramvay 00.11 de hareket edecek. Çamlıca’dan SSK’ya ilk tramvay 06.09 da, son tramvay 23.51 de,  SSK’dan Çamlıca yönüne ise ilk tramvay 06.29 da, son tramvay 23.35’de hareket edecek. Sefer saatlerinin 28 Mayıs Pazartesi itibariyle ESTRAM internet sayfasında güncelleneceği belirtildi.

YENİ TRAMVAYLARDAN SES YOK
Öte yandan, Büyükşehir Belediyesi’nin çok geç bir sürede yapabildiği ihaleyle alnan yeni tramvay setlerinden halen sadece bir tramvayın Eskişehir’e ulaştığı belirtiliyor. Mart ayında Büyükşehir Belediyesi, kente gelen ilk yeni tramvayı duyurmuş, Odunpazarı’na getirilen tramvay sergilenmişti. Ancak geçen süre zarfında yeni tramvayların ortada olmamasının yanı sıra, Büyükşehir Belediye Meclisi’nden geçen ve alınan otobüslerin de seferlerde görülmemesi dikkat çekiyor. Ulaşım sıkıntısının her geçen büyüdüğü Eskişehir’de yeni tramvayların seferlere konulması için sonraki yerel seçim öncesinin mi beklendiği merak konusu.

 

2eylul.com.trGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Güncel Haberleri