21 Haziran 2018 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Belediye işçilerine “Tayyip Erdoğan aleyhinde paylaşım yapın” baskısı!

Eskişehir’de bir belediye yönetiminin, belediyeye bağlı kültür merkezinde kendi dönemlerinde işe giren işçileri topladığı, işçilere 'Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhinde paylaşımlar yapmaları ve yönetim tarafından yapılan paylaşımları beğenmeleri, aksi takdirde yeni dönemde belediyeyi kazanmaları durumunda bu talimatlara uymayanların durumlarının gözden geçirileceği'nin söylendiği kaydedildi.

Odunpazarı Belediyesi’nde CHP’li Kazım Kurt döneminde işe yerleştirilen işçilere, Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde belediye yönetimi tarafından yapılan toplantıda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde paylaşımlarda bulunmaları, belediye başkanı ve yönetiminin paylaşımlarını da beğenmeleri yönünde baskı yapıldığı iddia edildi.  İddialara göre 300-400 kişilik işçi grubuna “Bundan sonra herkes bizim paylaşımlarımızı da beğenecek. Yakından takip edeceğiz!” diyerek tehdit savuruldu. İşçilerin onarlı gruplar halinde de odalar alındığı ve sosyal medyada yapmaları gereken çalışmalar hakkında talimatlar verilmeye oralarda da devam edildiği ileri sürüldü!

“PAYLAŞIMLARIMIZI BEĞENMİYORSUNUZ, BUNDAN SONRA HERKES BEĞENECEK!”

İşte bize konuyla ilgili olarak gelen mesaj:

“Biz 2014 sonrası Odunpazarı Belediyesi’nde işi başlayan işçileriz. …  Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde toplantı yaptı. Seçimlerde çalışacağımızı, buna mecbur olduğumuzu, sosyal medya hesaplarımızdan Tayyip Erdoğan aleyhinde paylaşımlar yapmamızı, bu çalışmalara katkı yapmayanları değerlendireceğini söyleyerek aba altından sopa gösterdi. Devlet memuru olan … Müdürü söz alarak ‘Bizim paylaşımlarımızı beğenmiyorsunuz, bundan sonra herkes beğenecek’ diye tehdit eder gibi konuştu. O memur; AKP gelirse ona bir şey olmaz nasıl olsa. Bu yüzden rahat rahat siyaset yapıyor. Bizim sosyal medya hesaplarımızı kontrol edeceklermiş. Artık yeter. Baskı… baskı! İşten atarlarsa atsınlar. Biz sadece ekmeğimizin derdindeyiz!”

 

eskisehirdenhaberler.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Güncel Haberleri