21 Haziran 2018 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Darısı Diğer Caddelere: ALİ ÇETİNKAYA CADDESİ’NİN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

Darısı Diğer Caddelere: ALİ ÇETİNKAYA CADDESİ’NİN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ
  • 23 Mayıs 2018 Çarşamba
  • 1199 kez okundu

Eskişehir üst yapı sorunları ile gelen tepkiler arttınca çalışmalar hızlandı. Ancak caddelerin hepsinin yakın sürede çağdaş bir görüntüye bürünebilecek gibi değil. Ancak yapılan çalışmalar sevindirici ancak önümüzdeki yıl bu caddeler ile ilgili vatandaşlara Yol Yapımına Katıım Payı Asfalt Parası borcu çıkarılacak mı orası vatandaşları şimdiden düşündürüyor.

Eskişehir kent merkezinde bulunan Ali Çetinkaya Caddesi, Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin çalışmaları sonucu tamamen yenilenerek, modern bir görünüme kavuştu.
     
Kırsalda ve kent merkezinde yapılan yoğun çalışmalarla yolların ve caddelerin bozulan fiziki koşularını düzelten Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi ekipleri, Odunpazarı İlçesi, Ali Çetinkaya Caddesi’nin önce kaldırımlarını, sonra asfaltını yenilediler.
    
Yıldıztepe Mahallesi Ali Çetinkaya Caddesi’nde inşaat çalışmaları nedeniyle bozulan kaldırımların düzenlemesini yapan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, desenli asfaltta kaldırımları güzelleştirdiler. Kaldırım çalışmalarının bitirilmesinden sonra Ali Çetinkaya Caddesi’nin asfaltının bozuk bölümleri freze ile kaldırılarak iyileştirme çalışmaları tamamlandı.
     
Ekipler, 820 metre uzunluğunda ve 14 metre genişliğindeki caddede, sıcak asfalt kaplama çalışmalarıyla modern bir görünüme kavuşturdular. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, kent merkezinde birçok caddenin asfaltının yenileneceğini belirttiler.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Güncel Haberleri