21 Haziran 2018 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Yine Odunpazarı: İMZA ATMADI HAN’A SÜRÜLDÜ

Odunpazarı Belediyesi’nde inşaat mühendisi olarak görev yapan Önder Tüfekçi’nin, asfalt ihalelerine imza atmadığı gerekçesiyle Han’a sürüldüğü iddia edildi. Konuya valilik de dahil oldu...

Can Hacıoğlu - Yaklaşık bir yıl önce Giresun’daki bir kamu kurumundan Odunpazarı Belediyesi’ne geçiş yapan İnşaat Mühendisi Önder Tüfekçi’nin görev yaptığı Odunpazarı Belediyesi’nde bazı ihalelere imza atmayınca, Han ilçesine sürgüne gönderildiği öne sürüldü. İddialara göre, üç aylık bir sürgünden sonra, Tüfekçi’nin görev süresi üç ay daha uzatıldı.
İnşaat Mühendisi Tüfekçi’nin Eskişehir’de özel etüt merkezi çalıştıran emekli öğretmen babası Ceylani Tüfekçi de, bir dönem CHP Akşehir İlçe Başkanlığı görevinde bulundu. İddialara göre, asfalt konusunda yapılan ihalelere imza atmadığı gerekçesiyle Odunpazarı Belediyesi Başkanı Kazım Kurt’un tepkisine çeken İnşaat Mühendisi Önder Tüfekçi, üç aylık geçici görevle Han ilçesine gönderildi. Geçen ay üç aylık geçici görev süresi dolan Tüfekçi’nin görev süresinin üç ay daha uzatıldığı öğrenildi. Ayrıca, Odunpazarı Belediyesi yetkililerinin Tüfekçi’ye “Kendine başka kurum bul ve geç” baskısı yaptıkları da iddia edildi.

SÜRGÜN NASIL YAPILIYOR
Yine iddialara göre, CHP’li Han Belediyesi, Odunpazarı Belediyesi’nin isteği üzerine Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı imzası ile Odunpazarı Belediyesi’nden geçici görevle inşaat mühendisi talebinde bulunuluyor. Odunpazarı Belediyesi de sürgüne göndermek istediği kişiyi bu talep doğrultusunda gönderiyor. Halbu ki, Han belediyesinin geçici görevle istediği kişiye ayrı bir ücret de ödemesi gerekiyor.

VALİLİK DEVREDE
Eskişehir Valiliği İnsan Hakları Kurulu, inşaat mühendisi Önder Tüfekçi’nin sürgün durumu konusunda, Odunpazarı Belediyesine bir yazı gönderdi. Belediyeye, uygulamanın neden yapıldığını sordu. Bu arada Tüfekçi’nin de uygulamanın durdurulması için sendika aracılığı ile mahkemeye başvurduğu öğrenildi.

 

2eylul.com.trGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Güncel Haberleri