21 Haziran 2018 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Hatboyu yavaş yavaş elden gidiyor

Hatboyu yavaş yavaş elden gidiyor
  • 21 Mayıs 2018 Pazartesi
  • 1126 kez okundu

Kaderi ile baş başa bırakılan hat boyunda parçalanmadık yer kalmadı. Havanın karardığında elektrik dahi verilmeyen zifiri karanlığa bürünen hat boyunda yapılan milyonlarca liralık masraf boşa gitti. Yüksek Hızlı Tren(YHT)’inin yer altına alınmasının ardından başlatılan çevre düzenleme çalışmaları sonucu modern bir görünüme kavuşturulan hat boyundaki malzemeler kendini bilmez hizmet düşmanı kişi veya kişiler tarafından adeta talan edildi.

Hizmete açıldıktan sonra vatandaşların uğrak yeri haline gelen güzergâha yapılan süs havuzlarındaki maddi değeri bulunan eşyalar hırsızlarında sermayesi haline geldi. Yapılan süs havuzlarındaki aydınlatma sistemleri, su fıskiyeleri yerlerinden tek, tek sökülerek götürüldü. Bununla da kalmayan hırsız veya hırsızlar atıkların toplandığı çöp kutularının ve  demir korkuluklarının çalındığını ifade eden semt sakinleri, sorumluları göreve davet ederek, hat boyuna zarar veren kişi veya kişilerin tespit edilerek hak ettiği cezaya mahkûm edilmelerini istediler.

Hoşnudiye Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi boyunca düzenlemenin yapılarak güzergâhın hizmete açıldığını ifade eden bölge halkı, hat boyunun sahipsiz kaldığını söyledi. Son olarak hat boyuna Devlet Demir Yolları tarafından yerleştirilen minyatür trenin de yerinden bir gecede sökülerek kaldırıldığına dikkat çeken vatandaşlar “Bölge özellikle havanın karardığı saatlerde uyuşturucu bağımlısı kişilerin mekânı haline geldi. Akşamları güzergâh karanlıktan geçilmiyor. Göz, gözü görmüyor. Önüne gelen bölgede istediği gibi alkol veya uyuşturucu madde kullanabiliyor. Havanın karardığı saatlerde hat boyundan karşıdan karşıya geçmek büyük bir cesaret işi haline geldi. Devlet Demir Yolları her nedense o kadar masraf yaptığı, bizlerden alınan vergiler sayesinde yaptığı hat boyuna sahip çıkmıyor. Güzergâhın zemin kısmına yerleştirilen camlar, oturma bankları yerlerinden söküldü. Birçok eşya parçalara ayrıldı. Böyle giderse ilgisizlik devam ederse hat boyunda parçalanmadık, çalmadık bir eşya bırakmayacaklar “şeklinde dert yandılar.

istikbal gazetesiGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Güncel Haberleri