18 Haziran 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Çakacak, TANAP Kompresör Ve Ölçüm İstasyonlarında İnceleme Yaptı

Çakacak, TANAP Kompresör Ve Ölçüm İstasyonlarında İnceleme Yaptı
  • 19 Mayıs 2018 Cumartesi
  • 1218 kez okundu

Vali Özdemir Çakacak, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP) kapsamında, Seyitgazi ilçesi bölgesinde kurulan kompresör ve ölçüm istasyonları alanında incelemelerde bulundu.

Şantiye alanını gezen Vali Çakacak, yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Doğalgazın Avrupa pazarlarına güvenli bir şekilde temin edilmesini sağlayacak olan projenin öneminden bahseden Vali Çakacak, yetkililere verdikleri bilgiler için teşekkür etti.

Proje hakkında bilgi veren yetkililer ise, TANAP Projesinin Türkiye ve Azerbaycan’ın bugüne kadar başarı ile yürüttükleri projelerin enerji alanındaki en önemli projelerinden biri olduğu ve dünya enerji piyasalarında da ses getireceğini Avrupa’nın ve Türkiye’nin doğalgaz ihtiyacını karşılayacağını belirtti.  Ayrıca yetkililer TANAP’ın, Türkiye’de gittikçe artan doğal gaz talebinin karşılanmasına ve aynı zamanda ülkenin sosyo-ekonomik kalkınmasına katkı da sağlayacak bir proje olduğunu ifade etti.

Vali Çakacak’a bu ziyaretlerinde; Vali Yardımcısı Akın Ağca, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Uysal Ağaoğlu ve İl Emniyet Müdürü Engin Dinç de eşlik etti.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Güncel Haberleri