23 Mayıs 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESKİŞEHİR’E YAKIŞMIYOR

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde işçilere baskı yapılmasıyla ilgili Vali Özdemir Çakacak’ı ziyaret ederek şikayette bulunan Ulaştırma ve Demiryolu Hak-Sen Genel Başkanı Abdullah Peker “Şehirdeki ulaşım sorunu ve yolları da Eskişehir’e yakışmıyor. Büyükerşen buna eğilmeli. Bu konuda biz de bir master planı hazırlıyoruz, sunacağız” dedi

CAN HACIOĞLU - Hak-Sen Konfederasyonuna bağlı, kısa adı (UDEM HAK-SEN) olan Ulaştırma ve Demiryolu Genel Başkanı Abdullah Peker, Yerel Hak-Sen Eskişehir İl Başkanı Yavuz Toptaş ve UDEM Hak-Sen Eskişehir İl Başkanı Emre Çoban, Valisi Özdemir Çakacak’ı ziyaretlerinin ardından, 2Eylül’ü de ziyaret ederek açıklamalarda bulundu.

BÜYÜKŞEHİR VE ULAŞIMDAKİ SORUNLARI GÖRÜŞTÜK
Genel Başkan Abdullah Peker, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde sendika üyelerinin yaşadıkları sorunlar, işçilere yapılan baskılar ve kentin ulaşım problemleri üzerine Vali Özdemir Çakacak ile görüştüklerini belirterek, “Hem ulaşımdaki sorunları, hem de sendika üyelerimizin Büyükşehir Belediyesi ile yaşadıkları sorunları Vali Özdemir Çakacak’a ilettik” dedi.

“BASKI VE MOBBİNGİ ANLATTIK”
Peker, “Sendikal sorunlarımızdan bahsettik. Büyükşehir Belediyesinin sendikamıza üye bazı çalışanlara, baskı ve mobbing uyguladığını, bu sorunun mahkemelere uzandığını anlattık” dedi.

“HALKÇI BİR BELEDİYE YAPMAMALI”
Peker, “Sosyal ve halkçı bir belediyenin yapmaması gereken bazı tavırlar içerisinde olduğunu biliyoruz. Bizler belediyenin bu sosyal, halkçı ve demokratik anlayışına uygun davranmasını bekliyoruz. Çalışanlar arasında sendika ayrımı yapılmasını istemiyoruz. Bütün sendikalara karşı objektif davranmalı. Çalışanlara karşı da objektif olmalı. Bizler belediyede de tam demokrasi istiyoruz” dedi. Peker, Vali Özdemir Çakacak’ın aktardıkları sorunlar ve konularla yakından ilgilendiğini, kendisine teşekkür ettiklerini söyledi.

BÜYÜKERŞEN’E ÇAĞRIDA BULUNDU
Peker, “Vali beye kentin sorunlarını ilettik. Büyükşehir belediyesinin sendikamız üyesi çalışanlara da objektif olması gerektiğini belirttik. Buradan tekrar edeyim. Biz sayın Yılmaz Büyükerşen’e çalışanlara karşı objektif olması gerektiği konusunda çağrıda bulunuyoruz” dedi.

 

Eskişehir için master planı hazırlıyoruz

Peker, “Eskişehir’in bozuk yolları, ulaşım ve trafik problemleriyle ilgili bir ulaşım master planı hazırlıyoruz. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile konuyu görüşeceğiz. Bakanlıktan gerekli desteği alacağımıza inancım tam. Şehrin ulaşım sorunları ile ilgili ortak bir çalışmayı Eskişehirlilerin dikkatine sunacağız. Yakın zamanda tamamlayacağımız bu çalışmayı sayın Vali Özdemir Çakacak ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e sunacağız” dedi.

YOLLARIN HALİ İÇLER ACISI, BELEDİYE NE YAPIYOR 
Eskişehir’e ziyaretinde kenti de gezme imkanı bulduğunu belirten Abdullah Peker, “Eskişehir güzel bir metropol. Güzel parkları var. Tarihi değerleri de yüksek bir kent. Ancak yolların hali içler acısı. Bu yollar Eskişehir’e yakışmıyor. Otomobille seyahat ederken tarlada gibisiniz. Belediye bu yollar için ayıracağı parayı nereye harcıyor? Eskişehir turist alan güzel bir kent ama yollar ve kent trafiği konusunda bir çözüm üretilmezse bir süre sonra Eskişehir’e turist de gelmez” dedi.

 

Otopark eksik

Abdullah Peker, Eskişehir’de otopark eksikliği olduğuna da dikkat çekerek, “Otoparklar büyük eksiklik. Otoparklar şehir trafiğini rahatlatan yerlerdir. Vatandaşlar araçlarını yol kenarlarına bırakıyor. Bu da trafiği etkiliyor. Büyük otoparklar yapılıp Ankara modeli uygulanabilir. 1 lira gibi bir ücretle yapılacak otoparklar vatandaşın hizmetine açılmalı” dedi.

 

2eylul.com.trGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Güncel Haberleri