18 Mart 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Kıbrıs Gazileri Vali Çakacak’ı Makamında Ziyaret Etti

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Uluslararası Vizyon Gençlik Derneği Eskişehir Şubesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında yürütülen "Tarihi Yazanlar ve Okuyanlar Bir Arada" projesi dahilinde Türkiye’nin çeşitli illerinden Eskişehir’e gelen Kıbrıs gazileri, Vali Özdemir Çakacak’ı ziyaret etti.

"Tarihi Yazanlar ve Okuyanlar Bir Arada" projesinden övgüyle bahseden Vali Çakacak, kabul esnasında görüşlerini açıklayarak şunları söyledi:

“Ülkemizin bekası için Türk Silahlı Kuvvetlerimiz Afrin bölgesinde Zeytin Dalı Harekatı’nı başlattı. Mehmetçiğimiz çok hassas bir şekilde bu harekatı başarıyla sürdürüyor, sivil halkın zarar görmemesine büyük özen gösteriyor ve zorda kalmış insanlara yardım ediyor. Sizler de zamanında başarıyla Kıbrıs Barış Harekatı’nda görev yaptınız. Hepinizden Allah razı olsun.”

Kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanların bu amaçlarına ulaşamayacağına dikkat çeken Vali Çakacak, ülkemize huzursuzluk veren unsurların en yakın sürede temizleneceğini söyledi. Bu topraklarda kine, nefrete yer olmadığını bildiren Vali Çakacak, konuşmasını bu vatan için canını vermiş şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi ise şükranla anarak bitirdi.

Tarihi yaşayanlar ile tarihi okuyanların sinerjisini ortaya çıkarmak için yapılan çalışmalara destek olduklarını bildiren Uluslararası Vizyon Gençlik Derneği Eskişehir Şubesi Başkanı Şahin Kılınç da, ülkemizin çeşitli illerinden gelen Kıbrıs Gazilerini Eskişehir’de misafir ettiklerini söyledi.

Projenin amacını açıklayan Başkan Kılınç, “Gençlerimizin yakın tarihimiz hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayıp, proje kapsamında liseli ve üniversiteli öğrencilerimizi Kıbrıs Gazilerimizle bir araya getirmeye çalışıyoruz. Geçmişimizden gelen birlik ve beraberliğimizi gençlere aşılamalıyız. Böylece her zorluğun üstesinden hep birlikte gelebiliriz.” diye konuştu.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Güncel Haberleri