18 Mart 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

KATILIM PAYI DA ALIRLAR MI? Yama Çalışmalarına Başladılar

Eskişehir cadde ve sokakları üst yapı sorunları çözüm bekliyor. Ancak yapılan çalışmalar yetersiz. Bunun yanında yapılan tamir çalışmaların çoğunluğu da ilk zorlu mevsim şartları sonrasına tekrar eski haline dönüşüyor.  Son dönemde Yol Harcamalarına Katılım Payı da ödemek durunda olan Eskişehirliler asfalt parası ödemesine karşın yollardaki üst yapı sorunlarının çözümlenmemesine de tepki gösteriyorlar.

Tepebaşı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, elverişli hava şartlarını da fırsat bilerek kent merkezi ve kırsaldaki çalışmalarına aralıksız biçimde devam ediyor.

Ekipler, çalışmalar kapsamında Kozkayı Mahallesi’nde yol yapımı amacı ile mekanik malzeme dökümü yaparken Aşağısöğütönü Mahallesi’nde ise çeşitli sokaklarda yol bakım ve onarım işlemi gerçekleştiriyor. Kent merkezinde de yoğun bir mesai sürdüren Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Kumlubel Mahallesi’nde asfalt yama, Şirintepe Mahallesi’nde tretuvar ve kilitli parke taşı döşeme, Çamlıca Mahallesi’nde ise yol bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor.

Tepebaşı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, ilçe merkezinin yanı sıra kırsal alanlarda da üst yapı çalışmalarının kesintisiz şekilde devam edeceğini belirtti.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Güncel Haberleri