18 Mart 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Vali Çakacak, UCLG-MEWA Genel Sekreteri Duman’ı Makamında Kabul Etti

Vali Çakacak, UCLG-MEWA Genel Sekreteri Duman’ı Makamında Kabul Etti
  • 17 Şubat 2018 Cumartesi
  • 3805 kez okundu

Vali Özdemir Çakacak, 9. Türkiye Kent Konseyleri Buluşma toplantısına katılmak üzere Eskişehir’e gelen Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Genel Sekreteri Mehmet Duman’ı makamında kabul etti.

Toplumun karşı karşıya geldiği sorunlara çözüm arayışında bulunan sivil toplum kuruluşlarının önemine değinen Vali Çakacak, bu anlamda, toplum yararına yapılan çalışmaları her zaman desteklediklerini söyledi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Çakacak, UCLG-MEWA Genel Sekreteri Duman’ı Eskişehir’de görmekten büyük bir mutluluk duyduğunu bildirdi.  

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı’nın amacını açıklayan Genel Sekreter Duman da, yerel yönetimler arasında işbirliği oluşturarak, yerel yönetimin değerlerini, amaçlarını ve çıkarlarını koruduklarını söyledi.

UCLG-MEWA’nın, Orta Doğu ve Batı Asya Bölgesi’nde üstlenmiş olduğu görevlerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştığını dile getiren Genel Sekreter Duman, “Bölgemizde bir güç olma yolunda oluşturduğumuz sinerjiyi hep birlikte yükseltmek en önemli hedefimizdir. Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı olarak, Türkiye Kent Konseyleri Birliği’ne destek veriyor, beraber projeler üretiyoruz. Bu manada beraber yürüttüğümüz çalışmalar bizim için büyük önem arz etmektedir.” dedi.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Güncel Haberleri