18 Mart 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Bu Görüntüler Tarih Oluyor ŞİMDİ HAZIRLAR

Bu Görüntüler Tarih Oluyor ŞİMDİ HAZIRLAR
  • 11 Aralık 2017 Pazartesi
  • 1863 kez okundu

Geçtiğimiz yıllarda günlerce öncesinden yapılan meteorolojik uyarılara rağmen Eskişehir kent merkezinde her Kar Yağışı sonrası hayat adeta felç oldu. Toplu ulaşım aksadı, trafik durdu, okul servisleri yollarda kaldı.

Bu kez Hazırlar

Bu yıl kar yağışı henüz ciddi şekilde yaşanmadı. Aralık ayının ortalarına gelinmesine rağmen şu süreye kadar şehir de kar yağışı etkili olmadı. Geçtiğimiz haftalarda kentin yüksek noktalarında yaşanan yağışlarda ise bu kez sorumlular çok daha hızlı ve etkin bir mücadele verdiler.

Yine kış ayının başında Valilik tarafından da yapılan bu konudaki toplantıda tüm resmi kurumlar alınması gereken tedbirler ve yapılması gerekenler konusunda görüştüler.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KARLA MÜCADELEYE HAZIR

Büyükşehir Belediyesi havaların soğumaya başlaması ve beklenen kar yağışı nedeniyle tüm önlemleri aldı. Ekipler, vatandaşların kış aylarında zorluk yaşamaması için kent merkezi ve kırsalda 7 gün 24 saat karla ve buzla mücadele gerçekleştirecek.

Şehir genelinde 8 ayrı şantiyede yaklaşık 500 personel ile kış boyunca karlala mücadele edecek Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 5 bin ton tuz ile kent merkezi ve kırsalda sorumlu olduğu alanlarda buzlanmayı önlemeye çalışacak.
Kar küreme ve tuz serpici araç ve kamyonların yanı sıra, kar püskürtme aracı, kar savurma aparatı, kar savurucu ve mini kar savurucuların da hizmete hazır olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ekiplerin 3 vardiya halinde araç takip sistemleri kullanarak çalışacaklarını ifade ettiler.

Karla mücadele ve buzlanmayı önleme konusunda vatandaşlardan da destek beklediklerini ifade eden yetkililer, olumsuz durumlarda Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na 0222 239 37 88 üzerinden ve belediyenin sosyal medya hesaplarından ulaşabileceklerinin altını çizdiler.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Güncel Haberleri