17 Mart 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Suya Zam Kapıda

Suya Zam Kapıda
  • 25 Kasım 2017 Cumartesi
  • 3130 kez okundu

ESKİ Genel kurul toplantılarının Kasım ayı ilk oturumu Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen başkanlığında yapıldı. Toplantıda şebeke ve kanalizasyon sularına zam konusu gündeme geldi. CHP’lilerin yüzde 13 oranında zam isteyeceği öğrenilirken, AK Partililerin ise bu orana ret oyu vererek yüzde 3 ya da 5 oranına evet demeleri bekleniyor.

ESKİ Genel kurul toplantılarının Kasım ayı ilk oturumu Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen başkanlığında yapıldı.
Gündem öncesi konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan’a geçirdiği trafik kazası nedeniyle geçmiş olsun dileklerini sundu. Ayrıca Başkan Büyükerşen Sayıştay denetim görüşünü de okuyarak, 2016 yılında ESKİ raporunun doğru ve güvenilir bilgi içerdiği kanaatine varıldığını aktardı.

Toplantıya 5 gündem konusu gelirken, maddeler oy birliğiyle ilgili komisyonlara havale edildi.

Öte yandan şebeke ve kanalizasyon sularına zam konusu da gündeme geldi.

CHP’lilerin yüzde 13 oranında zam isteyeceği öğrenilirken, AK Partililerin ise bu orana ret oyu vererek orta yol da buluşmaları bekleniyor.

Toplantı sonrası gazetecilere açıklamada bulunan AK Partili Ahmet Yapıcı, yüzde 3 ile 5 arasında bir zamma evet diyebileceklerini ifade etti.

Kısa süren meclis toplantısı, Çarşamba günü yeniden toplanılmak üzere sonlandırıldı.
Çarşamba günü toplanacak mecliste su zamlarının yanında ESKİ Genel Müdürlüğü’nün 2018 yılı yatırım, bütçe ve performans programları da konuşulacak. 

 

istikbal gazetesiGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Güncel Haberleri