25 Nisan 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Vali Çakacak: Kadın Olduğunuz İçin En Güzel Şeylere Layıksınız

Vali Çakacak: Kadın Olduğunuz İçin En Güzel Şeylere Layıksınız
  • 25 Kasım 2017 Cumartesi
  • 3329 kez okundu

Sonsuz sevgi ve hoşgörüleri ile hayatımızın her döneminde bizlere destek olan kadınlarımıza hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek ve onlar için yapabileceğimiz her çalışmayı irdeleyip güzel bir yaşam sürmelerini sağlamak adına 25 Kasım, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü olarak ilan edilmiştir.

Tüm canlıların yaşam hakkına sahip olduklarının tartışılmaz olarak kabul edildiği çağımızda, ne yazık ki halen kadınlarla ilgili sorunların yaşanıyor olması, tüm yasal düzenlemelere rağmen şiddetin önüne geçilememesi, insanlığın en büyük eksiklerindendir. 25 Kasım tarihi kadınlara karşı uygulanan şiddet ile tüm yanlışların irdelenmesi, hataların düzeltilmesi ve kadınlarımız adına yapacağımız her olumlu çalışmanın bir üst seviyeye çıkartılması açısından önemli bir tarih olacaktır. 

Kadına karşı uygulanan şiddetin durdurulması sadece ilgili kurumlarımızla değil tüm kamu kurumlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve vatandaşlarımızla topyekûn gerçekleştireceğimiz çalışmalarla mümkün olacaktır.

Tarihimize, köklü gelenek ve göreneklerimize baktığımızda, Türk toplumunda kadına her zaman değer verildiğini görebiliriz. İnsanları kadın-erkek diyerek sınıflandırmadan, insan olarak görmek ve insanın her şeyin en iyisine layık olduğunu bilmek ile kadınlarımızın hak ettikleri güzel dünyayı onlara sunabilmiş olacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle “ 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü ”nün dünyada ve ülkemizde kadına yönelik şiddetin önlenmesi, kadın haklarının korunması ve geliştirilmesine katkı sağlayacak çalışmalara ışık tutması temennisi ile tüm kadınlarımızın mutlu, sağlıklı ve sevgi dolu bir dünyada yaşamalarını diliyor tüm Eskişehirlilere sevgi ve saygılar sunuyorum.

 

 

 

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Güncel Haberleri