17 Mart 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Hamamyolu Projesinin BUHARI ÇIKTI

Hamamyolunda hafta sonu açılan çukur aylar önce fısıltı şeklinde ifade edilen BUHAR HAVUZU için açılmış. 29 Ekim tarihinde bitecek denilen ancak hala tamamlanmayan projede bu kez bir de çukur kazıldı. Hamamyolunun sıcaksular girişinde yapılan kazı haftasonu bölgeyi kullanan vatandaşlarda merak uyandırdı.

Esnafın önüne yapılan çukurun daha önceki söylentilere göre Çarşı camii girişine yapılacağı ifade ediliyordu. Ancak söylentinin oluşturduğu tepkilerden midir bilinmez Buhar Havuzu biraz daha baş tarafa yapılmaya başlandı.

İş sahasının da geniş tutulması nedeniyle vatandaşlar kendilerine ayrılan dar geçitten geçmek zorunda bırakıldı. Vatandaşlar aylardır süren çalışmaların bir an önce tamlanmasını ve huzur içinde alışveriş yapmak istediklerini belirtiyor

İstikbal gazetesinde ise bu çukurla ilgili verilen haber şöyle:

Her geçen gün ayrı bir şekle bürünen Hamamyolu Caddesine şimdi de buhar havuzu yapılacak. Odunpazarı Belediyesi tarafından başlatılan çevre düzenlemem çalışmaları hızlandırıldı.

Herkesin merakla beklediği Hamamyolu üzerinde yapımı devam eden çalışmaların büyük bir bölümü tamamlanırken cadde girişine buhar havuzu yapılması için ilk kazma vuruldu. Eskişehir’in şifalı suyunun çıktığı bölgeye yapılacak olan havuzun da kısa sürrede tamamlanacağını belirten yetkililer, vatandaş ve bölge esnafın biraz daha sabretmeleri gerekiyor. En kısa sürede bölge yeni ve modern bir bulvara kavuşturulacak. Buhar havuzu ile birlikte Hamamyolu Caddesi daha farklı bir görünüme bürünecek” diye açıklamada bulundular.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Güncel Haberleri