24 Şubat 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

BELEDİYE ÇALIŞIYOR!

İhale edilip özel firmaya verilen Hamamyolu inşaatın-da belediye şapkalı işçilerin çalışıp, “Odunpazarı Belediyesi çalışıyor” levhaları konulması dikkat çekiyor

Murat Atikel – Kamuoyunda tartışılmaya devam eden Odunpazarı Belediyesi’nin Hamamyolu projesi için çalışmalar harıl harıl devam ediyor. Başkan Kazım Kurt’un 29 Ekim’e yetiştirmek istediğini söylediği projenin inşaatı ihale edilmiş ve ihaleyi Atlas İnşaat kazanmıştı. Ancak bir süredir “Proje yetişsin diye belediye işçileri de çalıştırılmaya başlamış” iddialarının kamuoyunda konuşulduğu Hamamyolu’nun “Odunpazarı Belediyesi çalışıyor” tabelaları ile dolması da dikkat çekiyor.

BELEDİYE ŞAPKALI İŞÇİLER
İnşaat çalışmalarında birçok işçinin “Odunpazarı Belediyesi” şapkaları ile çalışması, diğer işçilerin üzerlerindeki formalarda ise yaz herhangi bir ibare bulunmaması, ya da kaldırımlara döşenen taşların üretici olduğu ifade edilen “Işıklar” firmasının adının yazması dikkat çekiyor.

ÇOCUKLAR GÜVENLİKSİZ ŞEKİLDE DOLAŞIYOR
İhale edilen proje inşaatında belediye işçilerinin çalıştırılmasının mevzuata uygun olmayacağı belirtilirken, büyük bir keşmekeş içinde çalışmalar devam ediyor. İşçiler bir yandan kaldırım taşlarını döşerken, bir yandan da bazı işçiler oturma yerlerinde kaynak çalışması yapıyor. Bu esnada çocukların da bölgede güvenlik önlemleri olmadan demirlerin, beton parçalarının ve molozların arasında dolaşması da düşündürüyor, bu durumu görenlerin tepkisini topluyor. Vatandaşlar bölgede gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasını istiyor. Resim - 5918_2_l.jpg

“KAMYONLARI KİRALADIK” DEMİŞTİ
Belediye işçileri ve araçlarının proje inşaatında çalışıp çalışmadığı Odunpazarı Belediye Meclisi’nin son toplantısında da gündeme gelmiş. Başkan Kazım Kurt, “Belediyenin boşta olan kamyonlarını firmaya kiraladık” demişti.

 

 

2eylul.com.trGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Güncel Haberleri