23 Şubat 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

EROĞLU: ESKİŞEHİR BARAJ VE GÖLET DİYARI OLACAK

Kanlıpınar Göleti ve Rekreasyon Alanının açılışına katılmak üzere Eskişehir’e gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Son 15 yılda Eskişehir’e bakanlık olarak 15 Milyar TL’lik yatırım yaptık” dedi.

2012 yılında göreve geldiklerini hatırlatan Bakan Eroğlu, 15 yıl içerisinde 1000 gölet projesini tamamladıklarını ve 2019 yılına kadar 71 gölet daha yapacaklarının müjdesini verdi.

Kanlıpınar Göleti ve Rekreasyon Alanının açılışına katılan Bakan Eroğlu’na; Vali Vekili Bekir Şahin Tütüncü, Eskişehir Milletvekilleri Prof. Dr. Nabi Avcı, Harun Karacan, Vali Yardımcıları, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş eşlik etti.

Açılış esnasında konuşan Bakan Eroğlu, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yapılan bölgesel projelerin Türkiye’nin her yerindeki kalkınmaya katkı sunduğunu söyledi. Son 15 yılda 3 milyar 800 milyon fidanı toprakla buluşturduklarını ifade eden Bakan Eroğlu, 145 şehir de ise 356 bal ormanı kurduklarını kaydetti.

Eskişehir’e 15 yılda 9 baraj ve 6 gölet inşa ettiklerine dikkat çeken Bakan Eroğlu, “Eskişehir’de 100.280 dekar araziyi sulamaya açtık ve çiftçilerimize yıllık 47 milyon TL zirai gelir artışı sağladık. 31 derenin ıslahını tamamladık. 63 milyon fidanı toprakla buluşturduk. 1 şehir ormanı, 7 bal ormanı ve 12 mesire yeri tesis ettik. Orman mahallelerinde yaşayan 4 bin 718 aileye 40 milyon TL ferdi kredi ve hibe desteği sağladık. Orman mahallerinde yaşayan ailelerimiz için yeni gelir kapıları açtık. Musaözü ve Yunusemre Tabiat Parkları ile vatandaşlarımızı tabiatla buluşturduk. 27 adet Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu, 5 adet Havaalanı Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu ve 1 adet Yıldırım Tespiti ve Takip Sistemi kurduk. Son 15 yılda Eskişehir’e tam 1 milyar 310 milyon TL yatırım yaptık. Eskişehir, baraj ve göletler diyarı olacak.” diye konuştu.

Eskişehir Milletvekilleri Prof. Dr. Nabi Avcı ve Harun Karacan da yaptıkları konuşmalarda, yeniden düzenlenen Kanlıpınar Göletinin tüm Eskişehir halkına hayırlı olmasını diledi.

Konuşmalardan sonra Bakan Eroğlu, Vali Vekili Tütüncü, Eskişehir Milletvekilleri Avcı ve Karacan ile diğer protokol üyeleri açılış kurdelesini keserek Kanlıpınar Göleti ve Rekreasyon Alanını vatandaşların hizmetine sundu. Daha sonra Bakan Eroğlu ve beraberindekiler alana hatıra ağacı dikti.

Açılışın ardından Bakan Eroğlu, karayolu ile Eskişehir’den İstanbul’a gitti.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Güncel Haberleri