25 Mayıs 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Hayırlı Olsun.. BETONLAŞMA İÇİN 5 Milyon 270 bin DAHA

Hayırlı Olsun.. BETONLAŞMA İÇİN 5 Milyon 270 bin DAHA
  • 7 Haziran 2017 Çarşamba
  • 6745 kez okundu

Hamamyolunda yapılan ve yapılmaya başladığı günden bu yana tepkilerin merkezinde olmaya devam eden proje için 5 milyon 270 bin lira daha kredi kullanılmasına karar verildi.

Odunpazarı Belediye meclisinde gündeme gelen kredi için Ak Parti ve Mhp li üyeler hayır oyu kullanırken CHP li üyelerin onayı ile kredi kullanılmasının önü açılmış oldu.

AK Parti Meclis Üyesi Ahmet Yapıcı, “Burası Eskişehir’in 50 - 60 yıldır emeklilerin, gençlerin, çocukların vakit geçirdiği bir alandı. Ama bu proje ile farklı bir noktaya geldi. Bizim kanaatimize göre yeşil alan kaldırılıp, beton dökülüp üzerine de tahta çakılıyor. Bunun dışında da saksılarda çiçekler olacak. Malum benim iş yerim orada olduğu için bugün birkaç esnafla görüşüp Hamamyolu Projesi’ni nasıl bulduklarını sordum. ‘Ankara - İzmir otobanı buradan geçiyor da bizim mi haberimiz yok’ diye espiri yaptılar. Dolayısıyla iyi bir proje olmadığı kanaatindeyiz. Başlangıçta 10 milyonluk krediye ‘Evet’ dedik ama iyi bir şey yapılacağını tahmin ediyorduk. Ama şuan ne biz ne esnaf ne de Eskişehirliler memnun değil. Biz bu kötü yapıya katılmak istemiyoruz ve ret veriyoruz” dedi.

CHP lilerin oyu ile 5 milyon 270 bin lira daha kredi kullanılması kabul edilmiş oldu

Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Güncel Haberleri