20 Mayıs 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ŞEHİTLERİMİZ HER ZAMAN KALBİMİZDE YAŞAYACAKTIR

Çanakkale Destanımızın 102. Yıldönümünde, kutsal vatan toprakları için canlarını feda eden şehitlerimize milletimizin vefa ifadesi olan “Şehitler Günü” vesilesiyle tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, manevi huzurlarında canları ve kanları pahasına bize bıraktıkları vatan emanetini sonsuza kadar koruyacağımıza bir kez daha söz veriyoruz.

Çanakkale ve İstiklal Harbi’nde bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün simgesi olan ay yıldızlı bayrağımızı bir daha asla indirilmemek üzere göndere çeken şehit ve gazilerimizin bağımsızlık inancı, Cumhuriyetimizin yükselen değeri olmuştur. Yine Çanakkale Savaşı; hiçbir gücün, silah ve teknolojinin yüreklerdeki iman gücünün üzerinde olamayacağını, iman dolu yürekleriyle Seyit Onbaşı ve kader arkadaşları, Gazi Mustafa Kemal ve yol arkadaşları zamanın en güçlü ordularını dize getirerek çok daha güçlü ve kuvvetli olduklarını göstermiştir.

102 yıl önce milletimizin, genç şehitlerimizin kanlarıyla yazılan Çanakkale Zaferi, hiçbir zorluğa, hiçbir güce ve tehdide boyun eğmeyeceğimizin destanı olarak bugünlerimiz için de eşsiz bir ilham kaynağıdır.

Tarih boyunca; egemenlik ve bağımsızlığını, milli birlik ve beraberliğini her şeyin üstünde tutan, bu uğurda ödediği bedellerle destanlar yazan, o gün yedi düvele karşı hürriyet mücadelesi vererek Çanakkale’yi geçilmez kılan aziz şehitlerimiz, devletimizin varlığının güvencesi olarak milletimizin bağrında ebediyen yaşayacaktır.

Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, dün Çanakkale’de olduğu gibi, bugün de, Çanakkale Muharebelerini kazandıran yüksek ruha sahip olarak, ülkesine ve milletine yönelik her türlü tehdit ve tehlikeyi ortadan kaldıracak güç ve kararlılıktadır.

Çanakkale’de emsalsiz fedakârlıklarıyla tarihe damgasını vuran aziz şehitlerimiz, Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale Şehitlerine şiirinde vurguladığı gibi, tarihe sığmayacak kadar büyüktür.

Bu anlamlı günde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bizlere bu cennet vatanı armağan eden, özellikle terörle mücadelede şehit olan kahraman asker-polis-sivil tüm vatandaşlarımızı rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, hayatta olan kahraman gazilerimize, şehitlerimiz ve gazilerimizin aile bireyleri ile fedakâr halkımıza şükranlarımı, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Güncel Haberleri