24 Şubat 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

49 Tesise toplu açılış

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Eskişehir’de yapımı tamamlanan hizmet ve tesislerin toplu açılış törenine katıldı.

Açılış törenine Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra; Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı,  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Vali Azmi Çelik, Eskişehir Milletvekilleri Prof. Dr. Emine Nur Günay ve Harun Karacan, il protokolü ve vatandaşlar katıldı. 

Valilik meydanında gerçekleştirilen ve vatandaşların yoğun bir katılımla iştirak ettiği törende bir konuşma yapan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, “Biz bu millete efendi değil, hizmetkâr olmaya geldik. 15 Temmuz’da canımıza kast ettiler, milletimiz gövdesini bize siper etti” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bugüne kadar milleti daha mutlu, müreffeh, huzurlu, geleceğinden emin hâle getirmek için çalıştıklarına, eğitim, sağlık, adalet, ulaşım, sosyal yardımlarda ve diğer tüm alanlarda Türkiye’ye çağ atlattıklarına işaret etti. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, ilimizde yapımı tamamlanan eserlerin tüm Eskişehirlilere hayırlı olmasını dileyerek konuşmasını bitirdi.

Törende, açılışa katılanlara hitaben konuşan Vali Çelik ise, “Sevgi insanı Yunus Emre’nin;   bilgeliğin timsali Nasreddin Hoca’nın; Mevlâna Hazretleri’nin yakın dostu Şeyh Şahabettin Sühreverdî’nin ve ilklerin şehri, Eskişehir’imize hoş geldiniz, şerefler verdiniz” diye konuştu.

Bundan sonra şehrimize yapılacak yatırımların devam edeceğini belirten Vali Çelik, ilk Millî Yüksek Hızlı Trenin ve Ulusal Raylı Sistemler Araştırma ve Test Merkezi’nin yapılacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Vali Çelik, açılışı yapılan yatırımlarım herkese hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı,  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Vali Azmi Çelik, Eskişehir Milletvekilleri Prof. Dr. Emine Nur Günay ve Harun Karacan yapımı tamamlanan tesislerin açılış kurdelesini kesti.

Açılış programından sonra Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Eskişehir’den ayrıldı.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Güncel Haberleri