23 Mayıs 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Tramvaylar çilehane gibi! DRAMVAY

Eskişehir’in kendine özgü sorunları, sıkıntıları var. Bunlardan bir tanesi tramvayın bazı hatlarındaki inanılmaz sıkışıklık.
 Sabah ve akşam saatlerinde o hatlarda yaşanan sıkışıklığı tarif etmeye gerek yok. Böyle bir rezillik belki ancak Çin ve Hindistan’ın bazı şehirlerinde yaşanıyordur!

 Derse ya da işe yetişmek isteyen, alternatif toplu taşıma imkânına da sahip olmayan on binlerce, yüz binlerce insan düşünün. Bu insanların yağmurlu, soğuk havalarda toplu taşıma araçlarına, özellikle de tramvaylara binebilmek için birbiriyle yarıştığını, birbirini ezdiğini düşünün. Tramvaylarda yaşanan her türlü rezilliği artık sıradan bir olay gibi algıladıklarını düşünün!

 Tramvaydan indikleri zaman dünyaya yeniden gelmiş gibi sevindiklerini, oh çektiklerini düşünün. Tramvaya binemedikleri, iki, kimi zaman üç tramvay beklemek zorunda kaldıkları için Belediye ve ESTRAM yönetimine saydırdıklarını düşünün!

 Eskişehir’de tramvay sisteminde yaşanan sıkıntıları bitirmek çok zor. Çünkü en baştan yanlış yapılmış. En baştan kutu gibi tramvaylara mahkûm edilmiş Eskişehir, Eskişehirliler!

 Hâlâ aklımız başımıza gelmeyecek mi? Bu sıkıntıları makul karşılamaya, ses etmemeye devam mı edeceğiz?
 O zaman daha uzun yıllar katlanacağız demektir bunlara hacım!

MEHMET ÖNEL
mehmet.onel@2eylul.com.trGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Güncel Haberleri