28 Mayıs 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Gidelim Dediler AMA YOL YOK.. Kent Konseyinden Bisiklet Etkinliği

Eskişehirde son dönemdi toplumun hemen her kesiminde ve yaş grubunda bisiklet kullanıcısı sayısında ciddi bir artış var. Ancak kentimizde hala bisiklet yolları yok, bisiklet burakılabilecek park alanları yok, en önemlisi parklarına bile bisikletle giriş yok.. Yılda bir kaç kez yapılan Bisiklet Ulaşımı ile ilgili Çalıştaylardan ise ortaya çıkan hala somut bir adım yok..

Kent Konseyi Bisikletli Bir Organizasyona Daha İmza Attı...

Eskişehir Kent Konseyi Araba Yok Çalışma Grubu, Kent Konseyinin “ŞEHİR BİRLEŞTİRİR”düşüncesinden hareketle Eskişehir Bisiklet Derneği (VELESBİD) ,Akut, Anatolian Tigers, , Emat, Esdak, SRiders, Vosbağa Eskişehir, Alabars Türkiye, Brothers Motor Kulübü, Demiratlar Motor Kulübü, Dorlion Motor Kulübü, Görme Engelliler Spor Kulübü, Eskişehir Enduro, MotoTayfa Eskişehir, Phoenix Türkiye, Roadmaster Motor Kulübü,  Türk Chopper, Bisiklet Durağı, Esdoge, Eskişehir Motorsiklet Grubu, Motor Tutkunları Grubu, Pab Eskişehir, Vos 26 ve Eskişehir Paten Grubunu bir araya getirerek “Gidemezsin, Gülemezsin, Giyemezsin, Sen Bilmezsin Diyenlere İnat; Gel Bisiklete, Motora Binelim” etkinliği düzenledi.

Etkinlik hakkında bilgi veren Eskişehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Kapanoğlu “Kadının toplumdaki yeri, Anadolu kadınının doğallığı ve topluma kattığı değerleri vurgulamak, şehrimizin kadını ve erkeği ile birlikte her konuda bir ve bütün olması gerektiğini göstermek, kadın haklarına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinliğimize destek vermek amacıyla bir araya gelen tüm gruplara ve Araba Yok Çalışma Grubu gönüllülerimize teşekkür ederiz.”dedi.

Eti Caddesinde buluşarak ellerinde  “Gidemezsin, Gülemezsin, Giyemezsin, Sen Bilmezsin Diyenlere İnat; Gel Bisiklete, Motora Binelim” sloganı yazan pankartlarla, geceye renk katan bisikletli ve motorlu gruplar Eskişehir caddelerine renk kattı. Etkinliğe vatandaşlar da alkışlarla destek verdi.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Güncel Haberleri