28 Mayıs 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehirlinin BİTMEYEN ÇİLESİ: Ulaşım isyanı

Yeşiltepe’ye giden Sakarya dolmuşlarının Çoraklık Mevkii’ne kadar uzatılmasını isteyen mahalle halkı sokaklara döküldü.

Saatte bir gelen 35 numaralı halk otobüsünün de çarşı merkeze gelmemesi nedeniyle merkeze ulaşımda zorluklar yaşandığını belirten vatandaşlar, “Ulaşım hakkımızı istiyoruz.  Bizlere ikinci insan muamelesi yapamazsınız” diyerek tepki gösterdi.

“AKŞAM SAATLERİNDE GÜVENLİK YOK”
Otobüs ve dolmuşlara binmek için uzun bir mesafe yürümek zorunda olduklarını da aktaran mahalle halkı, “Burada güvenlik yok. Genç kızlarımız geç saatlerde nasıl yürüyecek? Olası kötü bir olayda bunun hesabını kim verecek” diye yetkililere seslendi.

Mahalleli, “Kendileri alıp kendileri binsin. Civarımızda her yerde doğalgaz olmasına rağmen bize doğalgazı da getirmediler. Çocuklarımız hastanelik olsun. Biz insan değil miyiz? Sen bizden asfalt paralarını, vergileri almasını biliyorsun? O paralarla ne yapılıyor? Ya bir dolmuş getireceksin sadece” şeklinde konuştu.

 Muhtar Meryem Açıkgöz ise,  Minibüsçüler Odası Başkanı İlhan Ay’a, Şoförler Odası Başkanı Suat Er’, Büyükşehir Belediyesi yetkililerine sorunlarını anlatmalarına rağmen çözüm sunmadıklarını dile getirdi. Açıkgöz, Büyükşehir Belediyesi’ne mahallenin ulaşım sıkıntısı anlatan bir dilekçe yazdıklarını kaydederek, bunu kendilerine ileteceklerini aktardı.

Sorun çözülmediği takdirde mahalle halkı belediye önünde eylem yapacaklarını kaydetti.

 

istikbalGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Güncel Haberleri