28 Mayıs 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“Bir tarih belgesidir”

Eskişehir Valisi Azmi Çelik, 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma günü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

İstiklal Marşı'nın milli marş olarak kabul edilişinin 96. yıldönümünün aynı çoşku ile kutlandığını belirten Vali Çelik, Mehmet Akif Ersoy'u andı. Mesajında İstiklal Marşı'nın Türk Milleti üzerindeki yerine vurgu yapan Vali Çelik, "Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 12 Mart 1921 tarihli oturumunda, İstiklal Marşı'nın milli marş olarak kabul edilmesinin 96. yıldönümünü bugün aynı coşku ve gururla kutlamanın mutluluğunu yaşarken, İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’u bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. İstiklal Marşı; Anadolu’da tüten son ocağın, alınan son nefesin, istiklal elde edilinceye ve hürriyet kazanılıncaya kadar mücadele azminin bir ifadesi ve Türk Milletinin vatanına ve hürriyetine göz dikenlerle mücadele ve kararlılığının ilanıdır. Türk Milletinin özgürlüğe olan inancını, yokluk içinde dahi yüreğindeki iman gücüyle zafere ulaştırmanın coşkusunu yansıtır. İstiklal Marşımız; tarihten silinmek istenen bir milletin hangi değerlere sarılarak istiklal mücadelesini kazandığını anlatan bir tarih belgesidir. Bizi millet kılan vazgeçilmez
değerlerimizin en veciz ifadesi olan İstiklal Marşı, ilelebet yurdumuz semalarında yankılanacaktır" ifadelerine yer verdi.

istikbalGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Güncel Haberleri