28 Mayıs 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Bu Atıkların Kanalizasyona Gitmesi GEREKMİYOR MU?

Eskişehirde yaşanan kuralsızlıklar başta denetlemesi gereken kurumlarca yapılmaya devam ediyor.. 2eylül gazetesinde yer alan haberde Sarısu ya dökülen suyun kanalizasyon yerine neden suya döküldüğününe dikkat çekildi.

Eskişehirde sulama kanalları olarak geçen kanalların hem güvenlik hem de temizlikleri konusunda sorumluluğu kabullenmeyen belediyenin bu kanala bu şekilde su boşaltıyor olmasının bir açıklaması mutlaka önümüzdeki günlerde yapılacaktır.

Ancak vatandaşlara bu konularda kesin yaptırımlar ve cezai işlemler uygulaması gerekenlerin yine bu konuda da olumsuz örnek teşkil etmesi gazete haberinden sonra vatandaşların da tepkisini çekti..

BU AKAN SU NEYİN NESİ

Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nden Sarısu’ya deşarj edilen suyun ne olduğu merak ediliyor. Su temiz olsa bile, herkes dilediği gibi suyunu Sarısu’ya akıtabiliyor mu?

Büyükşehir Belediyesi’nin Sazova’daki Hayvanat Bahçesi alanından Sarısu’ya direkt deşarj edilen suyun ne olduğu merak ediliyor. Suyun temiz olduğuna inanıyoruz, ancak su temiz ise neden direkt Sarısu’ya akıtılıyor anlam verilemiyor. Atık suyu ise kanalizasyona akıtılması gereken suyun ne suyu olduğu çevrede de merak uyandırıyor. Hayvanat Bahçesi’nin duvarlarının altından Sarısu’ya uzanan bir borudan Sarısu’ya akan suyun döküldüğü yerin çevresel atıklarla çok kirli olduğu da gözlerden kaçmıyor.

HERKES BÖYLE SU DEŞARJ EDEBİLİR Mİ?
Hayvanat Bahçesi yakınlarında ikamet eden vatandaşlar su aktığı zamanlarda pompa sesine benzer sesler de duyduklarını belirtiyor. Suyun neden bu şekilde Sarısu’ya deşarj edildiği ve ne suyu olduğu konusunda kamuoyu yetkililerden bir açıklama bekliyor.  

Can Hacıoğlu
2eylul.com.tr

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Güncel Haberleri