18 Mart 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Ulaşıma YGS Ayarı

Kent içindeki toplu ulaşım konusunda yaşanan sıkıntılar özellikle çeşitli sınavlar vesilesi ile zamanla yarışan öğrencilerin sıkıntı yaşamasına neden oluyor. Özellikle toplu ulaşım konusunda şimdiye kadar yeterli tedbirler alınmaması nedeniyle geç kalma tehlikesi yaşamak istemeyenler de özel araçlarla sınav merkezlerine ulaşmak istiyorlar.  Sınav saatleri öncesinde bu nedenle bir çok noktada uzun araç kuyrukları da oluşuyor.

Bu yaşananlara gelen tepkilerde etkili olduğundan dolayı Büyükşehir Belediyesi sınav tarihinde ek yedek araçlarla sorun yaşanmadan bu sürecin geçmesini temin etmek için düzenleme yaptı.

Büyükşehir Belediyesi, 12 Mart 2017 Pazar günü birçok gencin eğitim hayatını yakından ilgilendiren Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesi ve sonrasında öğrenci ve vatandaşların mağduriyet yaşamaması amacıyla toplu taşıma araçlarını hafta içi programına göre çalıştıracak.

Eskişehir merkezinde 25 bin adayın gireceği Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı için Büyükşehir Belediyesi mağduriyetlerin yaşanmaması için yoğun mesai harcayacak. Toplu taşıma araçlarının hafta içi programına göre çalışacağını ve şehrin belirli kilit noktalarında yedek araçlar bekletileceğini ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, daha iyi hizmet verilebilmesi için yoğunluk yaşanan bölgelere bu araçların yönlendirileceğini ifade ettiler.

Sınav saatinde sürücüleri gereksiz korna kullanmaması konusunda uyaran Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, sınava girecek tüm adaylara başarı dileklerinde bulundu.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Güncel Haberleri